Kanuumatk Ahja jõel hind:17 eur täisk.praegu soodushind:16 eur.

õpilastele 10 eur.inim.

Korraldame kanuumatka ka kahele inimesele.

Kui soovite veeta vaba aega kauni looduse rüpes, siis pakume teile võimalust tulla kanuumatkale Ahja jõel. Kuna Ahja jõgi on rahuliku loomuga ja suhteliselt madal, sobib see matk ka nendele, kellel varasem kanuumatka kogemus puudub. Jõel on võimalik valida kahe matkamarsruudi vahel:

1 kanuumatka marsruut.

Koorvere-Kiidjärve. Kanuumatka algus Koorvere silla lähedal ning matka lõpetame vahetult enne Kiidjärve vesiveski tammi. Selle matka pikkuseks on umbes 12 km ja sõltuvalt aerutajate tempost kestab matk umbes 2,5-3,5 tundi. Sellel matkalõigul tuleb läbida kolm kärestikulist kohta, Kõige kiirem neist on Valgemetsa raudteesilla kärestik. Seal toimub n.ö. „turvamine“ matkakorraldaja poolt, kes vajadusel teid abistab.Kanuu millega matk toimub on kolmekohaline.

2 marsruut

Kiidjärve-Saesaare. Matka alustame peale Kiidjärve vesiveski tammi ja lõpetame enne Saesaare paisjärve tammi. Kanuumatk kulgeb mööda rahuliku vooluga vett, kärestikke pole. Kanuumatka pikkus umbes 8 km ja aega läbimiseks kulub 1,5-2,5 tundi. Soovi korral võimalus jätkata matka peale Saesaare tammi kuni Porgandi veskini, möödudes Taevaskoja liivakaljudest. Sel juhul on kogu retke pikkuseks 3-4 tundi.

Kommenteerimine on suletud