Kanuumatk Võhandu jõel hind: 20 eur täisk.praegu soodushind 19 eur.täisk.

õpilastele 12 eur.inim.

Korraldame kanuumatka alates neljast inimesest.

Kui soovite aktiivselt ja põnevalt oma vaba aega sisustada, siis üks võimalus selleks on kanuumatk Võhandu jõel.

Täispikk ühe päevane pikim kanuumatk kulgeb mööda kaunist Võhandu jõge, läbides ka Võhandu jõe ürgoru ja maastikukaitseala. Võhandu on oma 156 kilomeetriga pikim jõgi Eestis. Meie poolt pakutava matka pikkus on 23 km. Ajaliselt kestab matk 6-7 tundi, sõltuvalt sõudmise kiirusest ja matka vältel tehtavatest puhkepausidest.

Kanuumatka alguspunkt asub Paidra – Tsolgo maanteel asuva silla lähistel. Kõigepealt jagatakse välja varustus: kanuud, aerud, päästevestid.

Seejärel teeb matkasaatja kohapeal instruktaasi, mille käigus õpetatakse kuidas veepeal kanuu ja aerudega hakkama saada.

Räägitakse lähemalt ka kanuumatka puudutavatele küsimustele. Vastavalt kliendi soovile tuleb matkasaatja teiega kanuumatkale kaasa. Kindlasti toimub matka turvamine kallastel, kärestikulistel kohtadel. Alkoholi tarvitanud kliente kanuumatkale ei lubata.

Kanuumatka teekond on meil jagatud kolmeks etapiks.

1. etapp Paidra – Leevi

Nagu eespool mainitud alustame kanuumatka Paidra silla lähistelt, mis asub Paidra – Tsolgo maanteel. See osa matkast kulgeb üldiselt rahuliku vooluga vees. Kive on vähe ja kohati võib ette jääda mõni vette langenud puu. Matkalõigu pikkus on 10 km ja kestab umbes 2 – 2,5 tundi. Selle osa matkast lõpetame Leevil, kus peab kanuud veest välja tooma. Võimalik teha puhkepaus ja matka seltskond taas kokku saada.

2 etapp Leevi – Süvahavva

Teist osa kanuumatkast alustame Leevi elektrijaama väljavoolu kanalist. See on kanuumatka kõige põnevam ja ka raskem osa. Vee vool on oluliselt  kiirem, sest jõe langus on 1,7 meetrit kilomeetri kohta. Vee sees peidus rohkesti kive .

Sellel matkalõigul asub mitu vesiveski kärestikku ning hulgaliselt liivapaljandeid, mida kutsutakse müürideks. Suurimad neist on: Põdramüür (16,2 meetrit kõrge), Viira veski müür (16,5 meetrit kõrge), Sõjatare, Kalmatumüür.

Veskikärestikud: Lauri veski, Kassi veski, Viira veski ja Viia veski. Kanuumatka pikkus 8 kilomeetrit, aega läbimiseks kulub umbes 2 tundi.

3 etapp Süvahavva – Reo sild

Kolmas, ühtlasi viimane osa kanuumatkast kulgeb taas rahulikuma vooluga vees. Kõrgete liivapaljandite asemel näeme kaldal metsatukkasid ja heinamaad. Matka lõpetame Reo silla vahetus läheduses, mis asub Põlva – Värska maanteel. Vees väljume jõe paremale kaldale. Läbitav matkalõik on 5 kilomeetrit pikk, aega kulub umbes 1,5 tundi.

Kommenteerimine on suletud